www.

Burdasınız: Ana Sayfa » Astroloji » Aylara Göre Burçlar İsimleri ve Yorumları

Yıldız falları genellikle insanların doğum tarihleri ile meydana gelen bazı durumları hesap ederek ortaya çıkmaktadır.Öyle ki buna göre kişinin doğduğu ay hafta gün hatta saat dahi önem kazanmaktadır.Çünkü bu işle uğraşanların malzemesi burçlar yıldızlar varsayılan ve burçlar olarak isimlendirilen şekilleri ile bunların bulunduğu konumdur.Bu konumun her birinin ayrı bir anlamı vardır.Sizlere burada falcılık öğretecek değiliz .Ancak konuyla ilgili bazı örnekleri vermeden de geçmek istemiyoruz.Güneşin durumuna göre belirlendiği söylenen burçlar belli tarihlerde başlayıp bitmektedir.Bu tarih farkıda eski takvimle yeni takvimin Rumi Kameri takvim ile Miladi takvim arasındaki zaman farklarından ortaya çıkmaktadır. Buna göre ayarlanmış tablolar vardır ve artık bu farkları hesap etmek zorunda kalmıyoruz.Belirlenen takvime göre burçlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.
21 Aralık ile 22 Ocak arası : Yay
22 Ocak ile 23 Şubat arası: Oğlak
23 Şubat ile 21 Mart arası: Kova
21 Mart ile 22 Nisan arası : Balık
22 Nisan ile 21 Mayıs arası: Koç
21 Mayıs ile 21 Haziran arası: Boğa
21 Haziran ile 20 Temmuz arası : İkizler
20 Temmuz ile 20 Ağustos arası :Yengeç
20 Ağustos ile 20 Eylül arası: Arslan
20 Eylül ile 20 Ekim arası : Başak
20 Ekim ile 21 Kasım arası: Terazi
21 Kasım ile 21 Aralık arası :Akrep

Burçların her birisinin taşıdığı bir karakter olduğu varsayılmakta birbirlerine ve bulundukları durumlara göre karakterlerim değiştiği girdikleri menziller ve bulundukları saatlere göre saad ve nahıs yani uğurlu ve uğursuz olma durumları bulunduğu söylenerek bunlar tablo halinde gösterilmektedir.Mesela burçların tabiatı şöyle gösterilmektedir.
Bu durumda astrolog falcı ve kahinlerine göre .Mart ayında doğanlarla Koç burcundan olanlar,Haziran ayında doğanlarla diğer aylardan birinde doğup zıt karakter taşıyanlar birbirlerine düşman olmak zorundadırlar.Söz konusu kişiler birbirleriyle evlenemezler, evlenirse boşanırlar ticaret yapamazlar yaparlarsa kısa zamanda birbirlerine dost ve arkadaş da olamazlar.Çünkü zıt ve düşman karakterdeler.Kazara yakınlaşırlarsa birbirlerini vurabilirler. Zaten yıldız falına bakıp gazetelerde bunları neşredenler de onları her gün uyarıyor. Ayrıca bu insanlardan bazıları ayın belli zamanlarında insanı belli zamanlarında da hayvani karakterlere sahiptirler.Mesela ikizler burcunda olan kişiler çift karakterlidir. Yani münafıktırlar.Yani insanlara sürekli kazık atar,zarara sokar dururlar.Şu halde bütün huzursuzlukları çıkaranlar bunlardır.Bazı burçların özelliğide yumuşak kalpli ve iyi huylu herkesle her konuda anlaşmaya uyuşmaya hazırdır.Bunlarda birleştirici bağdaştırıcı ve daha fazla cömert olan kadın ve erkeklerle senli benli olabilme özelliklerine sahiptir.Bazıları da her şeyde açık karakterler taşıyor.İyi veya kötü.Kendisine ait bir inancı ahlakı ve prensipleri bulunmuyor. Bunları her an herkes kandırabilir. Sebep? Mesela martta veya ikizler gibi mayıs – haziran arasında doğmak ….! Hiç öyle şey olurmu? Aylar veya yıldızlar, insana, insanın karakterine, kaderine, dinine, ahlakına hükmeder, inancına müdahale edebilirmi? Bunu hangi akıl kabul eder?
Var sayalım ki yıldızlar, insanın kaderine hükmediyor. Koç yengeçle boğa aslanla ikizler balıkla yengeç koçla aslan boğa ile başak yay ile terazi oğlak ile vs.. hasılı herkes birbiri ile düşman bunları da yıldızlar yapıyor. Yani en iyi niyetle diyelim ki Allah (c.c.) insanların kaderini belirleme ve yönlendirme işini yıldızlara yani taş gibi kesif ve katkı maddelerinden oluşan maddelere devretmiş. O zaman niye Allah (c.c) bizi peygamber ve kitaplar yoluyla uyarıyor? Yıldızlar kitaplardan ve peygamberlerden ne anlar? Kaderimiz onların elinde ise neden çırpınıyoruz, neden imtihan oluyoruz? Neden cennet ve cehennem var ikaz ediliyoruz? Neden dostluktan barıştan ve kardeşlikten söz ediliyor? Neden apo suçlu hitler katil mussolini diktatör diye suçlanıyor? Neden kader var o zaman? Neden insanları muhakeme ediyoruz, neden yargılıyoruz? Neden kötülük ve iyilikten söz ediyoruz? Neden fakirlik ve zenginlikten söz ediyoruz? Neden zina edenleri, uyuşturucu satanları, adam kaçıranları, ırza tecavüz edenleri suçluyoruz? Adamların yıldızı bunu emrediyor, onlarda yapıyor…. (haşa) yıldızlar müsaade etmiyor ki biz iyi şeyler yapalım. Aslında biz iyi insan olmak istiyor barış içinde yaşamak istiyoruz ama yıldızlar bırakmıyor ki…(!)
Görüldüğü gibi kafaları karıştıracak bir sürü soru, meydanı dolduracak. Ne dünyanın ne imtihanın ne Allah’ın (c.c.) ne peygamberin nede kitapların hükmü kalacak ortada. Kış günlerinde titreyerek kıldığımız namazlarda yaz günlerinde dudaklarımız patlayarak tuttuğumuz oruçlar da hep yıldızlardan bilinecek ve de elde avuçta bir şey kalmayacak. Dahası müminle kafirin ibadet ve itaat ehli ile bu konuda bir gayreti olmayanların iyi ve kötünün de bir hükmü kalmayacak. Yani bütün bilip inandığımız bütün işlerin inanç ve ibadet adına yaptıklarımızın hiçbir faydası yok. Bizler boşuna uğraşan insanlar konumuna düşeceğiz.
Buna aklı başında hiçbir kimsenin inanmasını beklemek mümkün değil. İnsanlar vardır doğrudur. Bunu iki kısımda incelemek mümkündür: ya akıl kıttır, olayları derinlemesine düşünme ve tahlil etme yeteneği yoktur. Yada islamdan ve diğer dinlerden haberi olmayan cahillerdir ki böyle inanmak nefsine hoş geliyordur. Buda sorumluluğu üzerinden atmak istemekten ve tembellikten başka bir şey değildir. sorumluluk ve inanç sahibi insanlarsa böyle inanmaz ve böyle düşünmezler. Yıldızlarda bizim gibi Allah’ın (c.c) mülkünde bir çeşit görevi bulunan meleklerin ve ruhanilerin oturduğu evler, meskenler hükmünde Allah’ın (c.c) mahluku ve sanatının bir parçasıdır. Ne insan üzerinde nede kadar üzerinde hiçbir etkileri söz konusu değildir.

Bir önceki yazımız olan Yıldızların İnsanlar Üzerindeki Etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arama Sonuçları:

  • aylara gre burlar
  • aylara göre burçlar
  • aylara göre burçlar nelerdir
  • aylara gore burcler azerice

© 2010 Sırlar Dünyası · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca|medyum yorumlar|Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Duası
hemen-sor-copy
ask