www.

Burdasınız: Ana Sayfa » Havas » Dua Nasıl Kabul Olur

Şimdi bu insanda Nefs var bunu herkez biliyor. Bu nefs’in istekleri hayatta bitmez durmadan birşeyler ister siz susun kendinizi dinleyin nefs’in sacma sapan hayallerini sacma sapan isteklerini duyabilirsiniz güzel olanlarıda var tabi şimdi diyeceksiniz nefsi terbiyemi etmemiz gerek yok sizi o kadar zor’a sokcak değilim aslında İslam çok kolay ama insanlar kolay olanı değil zor olanı yapıyorlar.. Bunun açıklamasını yapmak isterdim ama uzun sürer gelelim konumuza.. Şimdi biz insanlar Bu nefs’in bitmeyen isteklerinden dolayı acaip şekilde kayıplardayız.. Önce kendimizi kayıplardan kurtarmamız gerek. Bunu nasıl yaparız şöyle: Gidin abdest alın Allah için 2 rekat Namaz kılın Son Secdede Allah’a bugune kadar yaptığınız iyi kötü bütün şeylerden dolayı Buna dualarınız ibadetleriniz istekleriniz dahil bağışlanma dileyin sonuçlarını size yaşatmaması için yalvarın ama İyi Amellerinizi boşa çıkarmamasını isteyin ve karşılığını Ahirette ihsan etmesini dileyin. Secdeden kalktığınızda Tertemizsiniz. Buna nasıl emin olabilirsin dersen Kuran’nın türkcesini OKU.

Daha sonra ne istediğinizi Bilin.

Ne istediğini bilirsen hedefe daha çabuk ulaşırsın. Şimdi insan türlü türlü dualar eder çoğu zamn dua’larının çakışcagının farkında bile olmaz. Bu yanlış yapılan dualardan dolayıdır. Düşünceleriniz bile sizin için dua niteliğindedir. O Yüzden bunlara çok dikkat ettin GAVSI AZAM bile dağa çıktığında nefs’nin isteklerini bir yılda anca bastırmış. Size bastırın demiyorum ne istediğinizi bilin diyorum. Bu şekilde ne olacak edeceğiniz dua’ya erişim daha çabuk olacak bir dua’nız diğer duanızı engellemiyecek.

Önemli olan dua’larınız bilincinde olmak dua ederken aklınıza diğer duanızın gelebilmesi acaba bu ona engel olur mu? Çok istediğiniz dua’yı hergün sürekli tekrar edin.. Başka şeyler istemeyin adam çok büyük bir zenginlik ister sonra bi ara derki evim olsun şunum olsun başka birşey istemiyorum. Eee ne oldu şimdi iki dua çakıştı. Böyle çok var bilinçsiz şekilde dua eden insanlar..

Dua’lara engel olan en güçlü şey ise içinizdeki Korku’dur. Korku aslında bir istek duygusudur. Şimdi sizin içinizde olmayacak korkusu o kadar çok ki kişi bir işe başlarken olacağına çok inanıyor ama bilinç altındaki korku bunu bastırıyor sonra korktuğu oluyor. Önemli olan korkmamanız. Ne diyor Ayette Mü’minler korkusuzdur. Allah’tan korkun diyor. Neden diyor korktuğunuza varacaksınız. Korkunuzda ona sevginizde ona olursa herşeyiniz ona olur.. Onun için olur..

Tam Güven Tam İnanç No Sıkıntı No Problem

Gelelim Dua’ya Sabah Akşam 7’kere Yada Gün İçersinde 19 Yada 11 kere Yada Bir İşe Başlarken Okuyabilirsiniz.

Hasbiyallahü La İlahe İlla Hüv El-Hayyül Gayyüm, El Vahidül Ehad Es Samed El Evvel El Ahir El Zahir El Badın Er-Rahman Er-Rahim ve lehül Esama-ül Hüsna. Aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül Arşil Azim ve rabbül alemin…

Bilinenin dışına bilincinize ekstra olarak Sonsuz yaşam sahibi olan Allahın yaratılmışları varlığıyla var kıldığını bütün yaratılmışların onun kontrolünde olduğu varlığının tek olduğunu yani görünen görünmeyen herşeyin onda olduğunu onda bir eksiklik olmadığını herşeyin ona muhtaç olduğunu herşeyin onda başlayıp bittiğini onun görünen ve görünmeyen bilinen ve bilinmeyen herşeyde var olduğunu çok bağışlayıcı olduğunu bütün güzel isimlerin ona ait olduğunu ve alemlerin Rabbi olduğunu katar.. Tam Anlamını müşhade ederek bunu vird edinirseniz. Başaramayacağınız iş yok… Çünkü Burda Korkuya yer yok. Tam İman ve güven var… Nasıl bi kul olduğunuzun önemi yok Bilerek şirk koşmayın gizlisinden sakınabildiğiniz kadar sakının yetmesede yeter..

Bir önceki yazımız olan Dilek İçin Ayetel Kürsi Duası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


© 2010 Sırlar Dünyası · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca|medyum yorumlar|Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Duası
hemen-sor-copy
ask