www.

Burdasınız: Ana Sayfa » Rüya Tabiri » Rüya Rehberi

Rüyalar da görülen semboller hakkında, kendi içselliğimize dönüp bakmalıyız. Rüyada gördüğümüz kişi yada nesnelerin hayatımızda ki anlamını öncelikle çözmeliyiz. Daha sonra gündelik hayattaki düşüncelerimizle ne denli bağlantısı var ona göre yorum yapmalıyız.
Rüyalarda yön kavramını bilmeliyiz.

Bedende ki yönlerde,

* sağ eril-sol dişi yanımızı temsil eder.mekanda ki konum ile ilgili sağ tarafımız/yüzümüzün dönük olan kısmı geleceği,bedenimizin arka kısmı/sol geçmişi temsil eder.

Örn;Bir arabanın yönü ;sürekli geriye doğru yada sola doğru sürerseniz geçmişte takılı kalan durumu sorunu anlamaya çalışın.arabayı süren sizseniz hayatınızın kontrolünü elinizde tutmayı seviyorsunuz,bir yakınınız sürüyor ve yanında oturuyorsanız arabayı süren kişiye güveniyorsunuz.Eğer arka koltukta oturuyorsanız hayatınızın kontrolünü size bırakmadıklarını yönlendirirldiğinizi hissediyorsunuz anlamını çıkarabilirsiniz.

Birde gece ve gündüz ayırımında gece geçmişi,gündüz geleceği temsil edebilir.

* Araç-vasıta hayat amacımızı,(gideceğimiz zamanlama-süre gibi)

* Deniz-dere-su arınmayı(berraklık arınmışlığı bulanıklık zihinsel karışıklığı temsil eder)

* Toprak değişimi,( ağaç tohumda gizlidir,toprakla değişime uğrar ortaya çıkar)

* Renk; özellikle bedenimizle bağlantılı olan renkler

Kırmızı-kök çarka
Turuncu-cinsel çarka
Sarı-göbek çakrası
Yeşil -pembe kalp çakrası
Mavi-turkuaz boğaz çakrasını
Çivit mavisi- alın çakrasını
Beyaz-altın rengi taç çakrasını temsil eder.
Çakralarımızda sorun olduğunda yada o zaman ki durumumuza göre çakralarımızdaki gelişimi ve değişimi bedenimizle aramızdaki bağı anlamak için)
Burada ki renk tonları açıklık temiz düzen ,koyuluk sorun olabileceğini gösterir bize.

* doğum ve ölüm başlangıcı,(anne karnındaki ölümle buradaki hayata,buradaki ölümle bir sonraki hayata doğumu temsil ettiği için )

* Aynalar yüzleşmeyi,(kendimizle yüzleşiriz aynalarda)

* Resimler geçmişi(anı dondurduğu için)

* Mekanlar insanların sosyal ortamlarıdır. Binalar,alışveriş merkezleri,evler,tatil yerleri, sokaklar v.b gibi sosyal yaşantımızla ilgili durumumuzu,

* Doğa- orman gibi yerler gerçek hayatta enerjimizi tazelediğimiz yerlerdir. Aynı zamanda sakinlik dinginlik izdivaya çekilme içsel olarak kendimizle baş başa kaldığımız yerlerdir.

* Aile hayatımız ve tanıdık çevremizdeki insanlar onlara yüklediğimiz anlamda gizlidir. O kişi için gerçekte ne hissediyoruz ve o insanı bir kelime ile ifade edecek olsak kişiye yüklediğimiz anlama bakmalıyız. İsim anlamları da önemlidir.

* Evimiz salon ailecek toplanılan misafirleri ağırladığımız yeri birlikte paylaşımı,

* mutfak bereketi-lezzeti,
* yatak odası kendi özelimizi,
* tuvalet beden içindeki arınmayı varsa sorundan kurtulmayı,
* mekan içindeki eşyalar da odanın özelliği ve eski yenilik renk ortamın aydınlık ve karanlık his olarak bize yaşattıklarıyla yorumlanabilir.

* Sayılar tarih belirtiyor olabilir parasal olarak ta rakam görsek farklı kombinasyonlarda sayılar üzerinde durmalıyız. 1-7 arası yine 7 enerji merkezimiz (çakraları) yada önümüzdeki günlerde takvim olarak dikkat etmeliyiz.

* Duvarlar-surlar kendi bulunduğumuz mekana ufkumuza set çekmek sınırlamak. (gerçek anlamda bulunan mekanın sınırlarını belirlediği için)

kendi rüyalarınızı kendi başınıza yorumlak için öncelikle rüyalarınızı yazmanızı,sürekli gelen sembolleri dikkate almanızı öneririm. bir süre sonra herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymadan kendi rüyalarınızı kendiniz yorumlayacaksınız.

kişi
nesne
renk
yön
his-duygu
zaman-mekan
gibi kendi iç dünyanızdan ve ruhsal mesajlarınızı kendiniz yorumlayabilecek durumda olacaksını.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Hayvan Görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arama Sonuçları:

  • rüya rehberi

© 2010 Sırlar Dünyası · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca|medyum yorumlar|Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Duası
hemen-sor-copy
ask