www.

Burdasınız: Ana Sayfa » Rüya Tabiri » Rüyada Cenazeye Gitmek

Bir cenaze üzerine namaz kıldıgını gören kimse Allah için bir kavimle kardeşlik eder.
Cenazenin arkasından gittigini gören kimse dini bozuk olur. Kendisini naaş ve tabut üzerinde gören kimsenin malı çok olur. Bir kimse kendisinin kaldırılıp tabut üzerine kondugunu ve bir takım kimselerin onu omuzladıklarını görse o kimseye yücelik ve saltanat isabet eder ve halkı kahrederek onların başlarına biner. Üzerine agladıgını da görse onun sonu güzel ve övgüye layık olur. Aglayan olmayıp kötülerse sonu iyi degildir.
Eger üzerine hayırla dua edilirse sonu iyi olur. Cenazeyi kaldıran kimse kazanır. Defninde hazır bulundugunu gören iki kat sevap kazanır.
Rüyada cenaze daime saglıga ve uzun ömüre yorumlanır. Rüyasında bir cenaze alayının arkasından gittigini görmek uzun ömürlü olacagına; cenazenin kendi ailesinden biri oldugunu ve aglayarak takip ettigini görmek ,hastası varsa iyileşecegine; çocuk bekliyorsa bir erkek çocugu olacagına; kendisini ölmüş görmek mutlu ve saglaklı bir hayat sürecegine işarettir.
Bir cenazenin ardından nezarlıga gittiginizi görmek, uzun bir ömür süreceginize delalet eder. bir komşunuzun cenazesini gömülmeye hazırlamak için, onun cenaze işlerini yaptıgını görmek, komşularınızın sizden hoşnut olduguna işarettir. Cenazeyi mezara gömdükten sonra telkin duasına amin dedigini görmek dünya nimetlerinden faydalanacagına ,yaşlı bir kişi ise ibadetle meşgul olacagına,genç biri ise hayata baglı bir kimse olarak hayata devam edecegine delalet eder.
Bir cenazede halkın yürüdügünü görmek cenaze sahibinin o topluluga başkan olacagına yahut başka bir tıpluluga efendi olup onlara zulüm edecegine delalet eder. bir cenazenin ugurlayan kişilerle beraber uçtugunu görmek o yer halkından büyük bir adamın ölümüne ; eger cenaze tanınmış ise o adamın ölecegine; cenazenin kendi kendine yer üzerinde yürüdügnü görmek ,rüya sahibinin yolculuguna ; bu rüyayı gören kadınsa evlenecegine; eger evli ise dininin fesadına ; cenazesini kimsenin izlemedigini görmek mevkiden düşmeye ve işlerinin bozulmasına işaret eder.
Cenaze rüyası minafık bir erkekle tabir olunur. Tanınmış bir kişinin cenazesini bie yere koymuş halk ona yaklaşmıyor ve kaldırmıyor görmek, o erkegin hapsedilecegine işarettir. Eger cenaze tanınmamış bir kişiye ait ise rüya sahibi için iyi degildir.
Rüyasında bir cenaze taşıdıgını görenin eline mal geçer. Herkes ona muhtaç olur. Halkın cenazesi etrafında toplandıklarını ve elleri üzerinde kaldırdıklarını gören büyük bir nüfusa sahip olur. Cenazesi arkasından agladıgını görenin sonu iyi olur. Halkın cenazesi arkasından kendisini methederek duada bulunduklarını gören iyi bir sona erişir. Cenazesi arkasından halkın kötü konuştugunu gören kötü bir sona ugrar.
Bir çarşıda cenaze görmek, bu çarşıda ki malların tükenmesine işarettir. Tanınmış bir kişinin bir cenaze üzerinde kapandıgını görmek hakkın sagibine gidecegine ,bir cenazenin havada yürüdügünü görmek o yer halkının kötü şeyler yapacaklarına işarettir.
Kirmani’ye göre ; bir cenazenin işlerini yapmaya memur olan bir dügün tertibine de memur olur. Bir cenazeyi taşıdıgını gören, dinden sapmış bir kişiye yardım eder. kendisinin bir tabuta götürüldügünü gören yüksek bir mevkiiye erer.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Cemrenin Düşmesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arama Sonuçları:

  • rüyada cenazeye gitmek
  • rüyada cenaze evine gitmek
  • ruyada yasa gitmek
  • rüyada cenazeye katılmak
  • rüyada cenazeye gitmek ne demek

© 2011 Sırlar Dünyası · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca|medyum yorumlar|Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Duası
hemen-sor-copy
ask