www.

Burdasınız: Ana Sayfa » Rüya Tabiri » Rüyada Dişinin Ağrıdığını Görmek

Dişler insanın ev halkıdır. Üst çenede ki dişler rüya sahibinin babası tarafından olan akrabalarıdır. Alt çenede ki dişler ise ana tarafından akrabasıdır. İkisi alt ve ikisi üst çenede bulunan dört ön dişlerden aıt çenede ki iki ön diş rüya sahibinin babası tarafından degil de kendi neslinden meydana gelmiş olan en yakın kimseleridir.
Üst çenede olan iki ön dişler de baba ile amcadır. Bunların sag tarafında ki baba ,sol tarafında ki amcadır. Rüya sahibinin babası ve amcası yoksa o iki ön diş iki erkek kardeşidir veya iki çocuktur yada şefkatli iki dostudur. Köpek dişleri amca ogullarıdır veya amca ogulları yerine geçen iki dostudur.
Köpek dişlerinin yanında ki rüya sahibinin ailesi arasında her yönüyle kendisine güvenilen ve onun üstünde başka bir kimse bulunmayan reisidir veya onun yerine geçen reisin dostudur.
Ön azı dişler dayı ve dayı ogulları veya ögüt vermede onların yerine geçenlerdir. Arka azı dişler rüya sahibinin dedeleri ve kendileri ile iftihar edilen küçük erkek çocuklarıdır.
Alt çenede bulunan iki ön dişler ana ve haladır. Bunların sag tarafta olanı ana ,sol tarafta ki dee haladır. Eger rüyayı görenin anave halası yoksa o dişler onun kız kardeşi veya kız kardeşlerinin iki kızıdır. Yada ögüt vermede onların yerine geçen kimsedir.
Ön iki dişlerin yanlarında ki sivri dişler rüya sahibinin amcası veya halası kızı yada ögüt vermede amca ve hala kızı yerine geçen kimsesidir. Bunları takip eden diger sivri dişler rüya sahibinin ailesinin büyügü ve her yönüyle kendisine itimad edilen reisi veya onun yerine geçecek bir kimsedir.
Alt çenede bulunan ön azı dişler rüya sahibinin teyzesi dayısı kızı veya ögüt vermekte onların yerine geçen kimsesidir.
Arka azı dişler rüya sahibinin aile halkından uzak akrabaları büyük anneler ve kendileriyle iftihar edilen küçük kızlardır.
Dişlerden birisinin rüyada oynaması hastalıktır. Dişin düşmesi veya kaybolması yukarıda da açıklandıgı gibi dişin temsil ettigi şahıslardan birisinin ölmesi veya magdur olmasıdır. Eger rüyada dişini çıkarsa veya onu bir yere gömmese dişin tabirde temsil ettigi akrabasının benzeri olan birisinden dişin kıymetince eline mal geçer. Eger dişi gömerse dişin tabirde temsil ettigi akrabası ölür. Diger dişlerin tabiri de böyledir.
Rüyada dişine bir zarar geldiktyen sonra onu çıkarak akraba veya yabancı birisinden dişin kıymetince istifade eder.
Bazı dişlerin yıpranıp veya çürüyüp belirsiz hale gelse o dişin tabirde işaret ettigi kimseye bir daha ondan istifade edilemeyecek şekilde bir bela isabet eder.
Ön dişlerin fazla uzun ,güzel ve beyaz oldugunu gören kimsenin baba ve amcası mal ve dünyaca güçlenir.
Rüyada bütün dişlerinin oynadıgını gören kimsenin aile halkı arasında münakaşa çıkar. Rüyada kalbinde diş bittigini gören kimse ölür. Dişlerini çıkardıgını gören şahıs zorla malını serfeder veya ödemesi gereken bir şeyi öder.
Dişlerini sararmış ve siyahlaşmış gören kimse aile halkının yapacakları bazı çirkin hareketlerden dolayı utancından yüzü kızarır.
Dişlerinde pis ve kötü koku bulundugunu gören kimsenin ailesi kötü isimle anılır. Dişlerinin çürümüş oldugunu gören kimsenin ailesinin durumu zayıflar. Bir insan rüyada yukarda anlatılan dişlerden bazısının düştügünü görse tabirde o dişle yorumlanan kimsenin helak olacagına işarettir.
Dişlerinin uzadıgını ve büyüdügünü gören kimsenin evinde münakaşa çıkar. Dişlerinin siyahlanmış ve çürümüş oldugu halde düştügünü gören kimse bütün sıkıntılardan kurtulur.
Dişlerini kökünden çekip kopardıgını ve onları yere gömdügünü gören kimsenin aile halkının tümü ondan önce ölürler ve onları gömer.
Rüyada dil ile dişlerini kökünden çekip koparmak söylenen bir sözden dolayı aile halkının işlerinin bozulmasına yorumlanır. Dişlerin yerinden çekilip koparılması fgizli işlerin meydana çıkmasıdır.
Rüyada dişlerin aralıklı oldugunu görmek aile halkının dagılmasına ,aralarında fesat çıkmasına veya malının noksanlıgına yorumlanır.
Rüyada dişlerde görülen siyahlık ,noksanlık veya kırık meydana gelecek üzüntü ve kedere işarettir.
Dişlerini kendi eliyle çıkardıgını gören kimse malını kötü bir şekilde tasarruf eder yahut pişman olacagı kötü bir iş işler ya da meşru olmayan bir şekilde borç aldıgı malından kendisine kazanç saglar.
Bu yorumlar rüya sahibinin dişlerini kendi eliyle halk içerisinde çıkardıgı taktirdedir.
Rüyada dişlerinin yerinde altın veya gümüşten dişler çıksa, bu rüya mala erişecek beladır.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Dirildiğini Görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arama Sonuçları:

  • rüyada dişinin ağrıdığını görmek
  • rüyada diş ağrısı
  • rüyada dişin ağrıdığını görmek
  • rüyada dişin ağrıması
  • rüyada diş ağrıması

© 2011 Sırlar Dünyası · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca|medyum yorumlar|Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Duası
hemen-sor-copy
ask