www.

Burdasınız: Ana Sayfa » Rüya Tabiri » Rüyada Ekmek Yapmak Almak

Rüyada ekmeğin yorumu değişik şekilde yapılır. Beyaz ekmek ,kolaylıkla meydana gelen ve hazmı kolay olan rızka ve bol geçime yorumlanır. Siyah ekmek yaşayış ve geçimde darlığa yorumlanır. Acı ekmek güçlükle geçinmektir.
Ekmek eğer bal ve şeker gibi tatlı olursa piyasanın pahalılığına yorumlanır. Ekmeğin yorumca en mükemmeli fırında kızartılmış olanıdır. Ekmek ilme dinin direği olduğundan islamiyete ,bazen de hayat ve hayatı idame ettiren mala yorumlanır. Bazı kere yufka ekmek terbiye edici anaya yorumlanır.
Pak ve temiz undan yapılmış halis ekmek güzel ve hoş geçime, halis ilme, güzel veya yakışıklı eşe yorumlanır. İnsanlara yahut zayıflara ekmek dağıttığını gören kimse talebeyse ilimden muhtaç olduğu şeye sahip olur.
Bir kimse rüyada bir ölünün kendisine ekmek verdiğini görse, o kimseye ümit ettiği yerden gelecek mal ve rızıktır. Ekmeği bulutların yahut evin üzerinde görmek ekmeğin pahalı olmasına yorumlanır. Diğer yiyeceklerin yorumu da böyledir.
Rüyada ekmeğin ayaklar altın da çiğnenir görülmesi çok refah veren bolluk ve ucuzluğa yorumlanır.
Ekmeğin pişirildiğini gören kimse daima menfaat ümidiyle geçimi için çalışır. Tandırı soğutmamak için ekmeğin aceleden pişirildiğini gören kimsenin tandırdan çıkan ekmek miktarı eline geçer. Kendi yanında ayrı öğütülmüş undan yapılmış yufka ekmek gören kimsenin güzel geçimine ve dininin orta halli olmasına yorumlanır. Ekmeğin arpadan olması veya kuru olması geçim darlığıdır.
Kendisine rüyada verilen ekmekleri hemen yediğini gören kimsenin geçimi temiz olur. Ekmekten bir lokma aldığını gören kimse tamahkar olur. Bekar için yufka yemek zevcedir. Darı ve nohut ekmeği darlığa piyasanın pahalılığına yorumlanır. Ekmeğin çöplüklerde görülmesi ucuzluk ve bolluktur. Geniş yufka ekmek bol rızık ve uzun ömürdür. Ekmek üzüntü ve kederin gitmesine yorumlanır. Küçük ekmek kısa ömür ve az rızıktır. Yemesi adet olmayan kimse için arpa ekmeği geçim sıkıntısına ve piyasanın pahalı olmasına yorumlanır. Çünkü arpa ekmeği kıtlık ve pahalılık zamanın da yenilmektedir. Sıcak ekmek nifak ve şüpheli rızıktır. Çünkü kendisin de ateş vardır.
Bozulmuş ve küflenmiş görülen ekmek sahibine faydası olmayan ve zekatı verilmemiş maldır. Sıcak kül ekmeği yiyen çin geçim darlığıdır. Çünkü onu ancak aciz kalan adam pişirir.
İnce ekmek yemek bol rızıktır. Bazı yorumcular ekmeğin inceliği ömrün kısakıği, bazıları da çok gibi görünen cüzi bir faydadır dediler.
Çörek az kazanç ,yufka ekmek, çok kazançtır. Peksimet vücut sağlığıdır. Ekmeğin kanatlanıp uçtuğunun görülmesi ,kıtlık ve pahalılıktır. Kızartılmış ekmek ,bolluk ,rızkın genişliği ve kolay kazançtır. Yufka ekmek zevce yahut maldır. Kuru ekmek rahat yaşayanlar için sıkıntı ve ihtiyaçtır.
Yufka ekmek yolculuğa bazen de güç şeyleri kolaylaştırmaya yorumlanır. Yufka ekmeğin tazesi izzet ve şeref kurusu kötülüktür. Tel kadayıf ilim ve hidayete yorumlanır. Kokmuş ve çürümüş ekmek dinde fesada ve islamdan dönmeye eşin veya evladın malının bozukluğa yorumlanır.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Ekin Görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arama Sonuçları:

  • ruyada ekmek yapmak
  • rüyada ekmek almak
  • rüyada yufka ekmek yapmak
  • rüyada ekmek açmak
  • ruyada yufka ekmek acmak

© 2011 Sırlar Dünyası · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca|medyum yorumlar|Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Duası
hemen-sor-copy
ask