www.

Burdasınız: Ana Sayfa » Rüya Tabiri » Rüyada Eşeğe Bindiğini Görmek

rüuyada eşek görmek amelsiz alime yada yatak kilim vs gibi insanın ayağını bastığı şeylere yorumlanır.rüyada katırve eşeklere sahip olmak yahut binmek mal yahut evlat ile ziynetlenmeye yorumlanır. Dişi eşek geçime yardımcıya ve nesli çok olmaya yorumlanır.
Eşeğin sesi şer ve şiddettir. Rüyada görülen gerek tavlı gerek zayıf olsun insanın çalışması ve gayretidir. Eğer eşek büyük olursa yüksekliktir. Yürüyüşü hoş olursa dünyaca faydadır. Güzel olursa sahibi için güzelliktir. Beyaz olursa sahibi için zinnettir. Zayıf olursa sahibi için fakirliktir, tavlı olursa maldır. Siyah olursa sahibi için sevinç ve efendilik mülk şeref ve heybettir.
Bir yorumcu eşeği diğer hayvanlardan üstün tutmuştur. Eşeğinde siyahını tercih etmiştir. Semeriyle beraber eşek izzet sahibi bir çocuktur. Eşeğin kuyruğunun uzunluğu evladın kendisinden sonra gelen neslinin devlet ve yüceliğinin devamıdır.
Eşeğin ölmesi sahibinin uzun ömürlü olmasına yorumlanır. Eşeğin tırnağı sahibinin malının idarecisidir. Eşeği telef olan kimsenin malı zayi olur yahut akrabalarından irtibatı kesilir dükkanı yıkılır yada dükkanındn çıkarılır.
Rüyada eşeğe bindiğini ve eşeğinde güzel yürüdüğünü gören kimse gören kimsenin çalışma ve gayreti güzel ve isteğine uygun olur. Rüyada eşek eti yiyen kimse mal ve azamete erirşir. Eşeği yüklü olarak eve girdiğini görmek eşeğin yükünün aslı ve kıymeti nisbetinde o kimseye hayır ile yönelecek büyüklüğe yorumlanır. Bie eşeğe sahip olduğunu yahut onu bağladığını yada evine soktuğunu gören kimse Allah’ü Teala Hazretleri her hayrı verir onu bütün üzüntü kederden kurtarır. Eğer eşek yüklü ise hayır daha da faziletlidir. Eşekten düştüğünü gören fakir olur. Dişi eşeğin bir erkek yavru doğurduğunu gören kimseye geçim kapıları açılır ve o kimse iyi isme ve şöhrete erişir.
Bazı yorumcularda dişi eşek rütbenin noksanlığı ile beraber malındaziyadeliktir demişlerdir.
Eşek yavrusuna bindiğini gören kimseye çocuğu yadaeşi tarafından üzüntü isabet eder. eşeğin telef olması yahut zayıflığı sahibinin fakirliğine yorumlanır. Rüyada eşekten inmek ve onu satmak fakirliktir.
Eşeği yemek için kestiği ni görmek dar geçiminden sonra geniş rızka erişmektir. Başka bir şey için kestiğini gören kimsenin geçimi bozuk olur.
Eşeğin bir çok kuyruğunun olduğunu gören kimsenin rızkı geniş olur. Bir yahut birkaç eşeğin olduğunu gören kimsenin saadet ve hayrı çok olur.
Vahşi eşek günaha yorumlanır. Vahşi eşeğe binip arkasından düştüğünü gören kimse makamından düştükten sonra günah işler. Vahşi eşeğin evcilleşmiş görülmesi hayra ehil eşeği vahşi olarak görmek zarara yorumlanır.
Eşeğe döndüğünü gören kimseye bir bela erişir.
Rüyada evine vahşi bir eşeğin girdiğini gören kimse haktan batıla meyleder ve Müslümanların cemaatinden ayrılır. Vahşi eşeği uzaktan görem kimsenin eline geçici mal geçer.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Eşek Böceği Görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arama Sonuçları:

  • ruyada esege binmek
  • rüyada eşege bindigini görmek
  • rüyada eşeğe binmek ne demek
  • rüyada eşek binmek
  • rüyada eşşeğe binmek

© 2011 Sırlar Dünyası · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca|medyum yorumlar|Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Duası
hemen-sor-copy
ask