бокалы для вина europosud.ua/
термосы Киев www.europosud.ua/

Burdasınız: Ana Sayfa » Rüya Tabiri » Rüyada Kamçılamak

Rüyada görülen kamçı, rüya sahibinin ihtiyaçlarının bitmesine, arzu ve isteğine erişmesine ve düşmanını kahretmesine işarettir. Kamçı, çocuğa ve haline uygun arkadaşa yorumlanır.
Bir kimse rüyada gökten kamçı indiğini görse, Allah (C.C.)’ın gazabına ve azabına yorumlanır.
Bir kimse kendi kamçısıyla merkebini dövse, kimse geçimi hakkında Allah-ü Teala Hazretlerine (C.C.) duada bulunur. Kırbacıyla kendi bindiği atını döverek koşturmak isterse, o kimse acele yapılması gereken çetin bir işin meydana gelmesi için Allah-ü Teala’ya (C.C.) dua eder.
Bir kimse rüyada, istediği gibi gezen ve yaşayan bir adamı kamçı ile dövdüğünü görse, o kimseye vaaz ve nasihat eder. eğer dövmesiyle o adama bir ağrı veya bir titreme gelmişse, o adamın vaaz ve nasihatinin onun üzerinde etkisi meydana gelir ve yaptığı günahlardan tövbe eder. böyle bir hal meydana gelmemişse o adam yapılan vaaz ve nasihatten etkilenmez.
Dövdüğü o adamdan kan akarsa, o kimsenin o adama söylediği söz hak olmayıp sadece zulüm olduğuna, kan akmamışsa söylediği sözün hak söz olduğuna yorumlanır.
Dövdüğü zaman dövene kan isabet etse, o kimseye dövülen tarafından haram mal gelir. Döven tarafından kan sıçrayıp dövülene gitse, dövülen döven tarafından haram mala kavuşur.
Rüyada bir kimseye kamçı ile vurmak, o kimse hakkında kötü bir söz söylemeye, dövülen kimseden kan akarsa, zarar etmesine yorumlanır.
Rüyada kırbaçla vurmak, kendisinden ümit kesilmiş bir hususun canlanmasına ve zor bir meselenin aydınlığa kavuşmasına işarettir.
Rüyada kılıçla vurmak düşmana galip gelmeye ve onların ileri sürdükleri delilleri iptal etmeye yorumlanır. Eğer kılıç keserse vuran kimsenin ileri sürdüğü delilleri, kesmezse düşmanının delilleri kabul edilir.
Rüyada kollarını kısarak koltuğu ile yanlarına vurmak, rüya sahibi tarafından akrabaları arasında yapılacak davete yorumlanır. Bazen bu rüya, rüya sahibinin sonunda pişman olacağı bir iş yapmasına ve dolayısıyla dövünmesine yorulur.
Yerleri dövdüğünü gören kimse, yolculuğa çıkar.
Bir kimse rüyada bir ölü dövdüğünü ve ölüyü de sinirlenmiş bir vaziyette görse, o kimsenin günah işlediğine veya işlemek arzusunda bulunduğuna yorumlanır. Zira ölü Hakk’ın evinde bulunduğundan, ancak Allah (C.C.)’ın razı olduğu şeyle memnun olur ve batıl şeylerden kaçınır.
Bazı yorumcular, rüyada bir ölünün kendisini dövdüğünü gören kimsenin bir şeyi kaybolmuşsa, o şey yine eline geçer, demişlerdir.
Rüyada dövülmeye müstehak hayvanı dövmek terbiye, dövülmeye müstehak olmayan hayvanı dövek de, cehalet, zulüm ve haddi tecavüz etmeye yorumlanır.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Kambur Olmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arama Sonuçları:

  • rüyada kamçılanmak
  • rüyada at kamçılamak

© 2011 Sırlar Dünyası · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca|medyum yorumlar|Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Duası
hemen-sor-copy
ask