www.

Burdasınız: Ana Sayfa » Rüya Tabiri » Rüyada Kur’an-ı Kerim Okumak

Rüyada Kur’an veya ondan bir şey okuduğunu gören kimse, izzet ve yüceliğe erişir. Eğer günahkarsa Allah (C.C.) onun günahını af ve tövbesini kabul eder, fakirse zengin olur, borçlu ise, borcunu öder. Şahitlik yapacak ise, doğru şahitlik yapar. Veya yanında bulunan emaneti sahibine teslim eder.
Kur’an-ı güzel bir ses ve makamla okusa, izzet, yücelik ve güzel bir şöhrete erişir.
Harflerini tahrif ederek kur’an okuduğunu gören kimse, Hak’tan döner ve ahdine hiyanet eder. eğer okuduğunun ne olduğunu bilmezse, bazen o kimse yalan yere şahitlik yapar veya bilmediği şeyi söyler.
Kur’an okurken insanların kendisini dinlediğini gören kimse, bir işe memur olur. Rüyada ekseriya ölü üzerine okunan sureleri okumak, hastanın ölümüne yorumlanır.

Uyanıkken iyi okuma bilmeyen bir kimse, rüyada kıyamet gününde amel defterini okuduğunu görse, o kimsenin bundan sonra zenginleşeceğine, bütün ihtiyaçlarına kavuşacağına ve korktuğundan emin olacağına yorumlanır. Okuduğu şer ise, üzüntü, keder ve onlarla şöhret bulmaya, borç ve diyet gibi şeylere giriftar olmaya yorumlanır.
Bir sayfa veya herhangi bir kitap okuduğunu gören kimsenin üzerinde borç birikir. Kitap okuduğunu gören kimse, bir mirasa kavuşur. Eğer usta bir okuyucu ise, yüksek bir rütbeye erişir. Amel defterini okuduğunu gören kimse, günahlarından tövbe eder.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Kur'an-ı Kerim Ayetleri Görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


© 2011 Sırlar Dünyası · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca|medyum yorumlar|Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Duası
hemen-sor-copy
ask